חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

ביקורות וקישורים

"בספרו החדש 'עד מדינה' מתאר יגאל סרנה בכישרון מרשים וברגישות מעוררת השתאות את הטנגו הישראלי- פלשתיני שנמשך כבר עשרות שנים. זוהי עדות דוקומנטרית הכתובה כספרות יפה במיטבה, כקינה לירית, כרומן מתח ואימה, כממואר אישי אינטימי, המזכירה בעוצמתה הספרותית את ספרו הנפלא של עמוס אילון 'רקוויאם גרמני'. צבעיו וקולותיו של סכסוך הדמים, גיבוריו וקורבנותיו, נופיו ומכאוביו, תהפוכותיו והחמצותיו, כל אלה ארוגים יחדיו ביד אמן למסכת מרתקת, טרגית, הנקראת בהתפעלות עצומה, בנשימה עצורה ובלב דואב."
צרויה שלו, אוקטובר 2007

"כל מי שרוצה לדעת איך מתנהלת מדינת היהודים מאז 1967, כדאי שיקרא את הספר המרתק כל כך והחשוב הזה. סרנה אינו רק עיתונאי אמין וסופר רגיש העוקב כבר שנים רבות אחר המתרחש בשטחים, אלא הוא גם הומניסט הפועל, מדעת או שלא מדעת, על-פי תורתו של מרטין בובר, ואין אצלו 'אנחנו' ו'הם' אלא 'אני' ו'אתה', ולכל אחד מבני שיחו וכל אלה שהוא מתאר, יש שם פרטי ושם משפחה ויש אב ואם וילד, להם הוא מקשיב ואותם הוא מתעד ומדובב ואינו שופט. הקורא ב'עד מדינה' לא יוכל שלא לחוש בכאבו ובסבלו של עם שנמצא זה 40 שנים תחת כיבוש."
שולמית אלוני, ספטמבר 2007

"הקורא מוצא את עצמו שבוי בתוך העלילה הסבוכה, עצור נשימה מהמתח... רומן ממשי, עם עומק של דמויות, תובנות פסיכולוגיות וקונפליקטים ברורים... ועם תקווה מוזרה להפי אנד למרות הכול... המציאות ההזויה והמטורפת שאנחנו מצויים בה מקבלת בידו של העד סרנה מנה נדירה של היגיון... ספר שבהחלט נותן כמה תשובות לשאלות שאינן מפסיקות לנקר בנו."
אסתי סגל, גלובס, 06/08/07

"...העד הרצוי ביותר, על פי ההלכה, הוא מי 'שמשיח לפי תומו', כלומר אינו עד לכך שהוא בעצם מעיד עדות משפטית, ואף כשראה מה שראה לא התכוון להעיד עליו. אבל יגאל סרנה אינו משיח לפי תומו, אלא הוא מי שקיבל על עצמו את תפקיד העד, ובעיניי הוא מהעדים המעולים שהופיעו בפנינו במשך השנים הישראליות-פלשתיניות."
אדם ברוך, מעריב, 15/06/07

 

שם הספר: עד מדינה
שם המחבר: יגאל סרנה

עורך: אלי הירש
מהדורה ראשונה, מאי 2007
מספר עמודים: 479
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה

עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 89 ₪
מסת"ב 978-965-7120-97-2
דאנאקוד: 497-1105


שתפו ספר זה עם החברים