חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

© Nemo Perier Stefanovitch

 

אריק אמבלר (1998-1909) שחי רוב ימיו באנגליה, קנה את תהילתו בשנות השלושים של המאה העשרים עם ספרי מתח איכותיים, ונחשב לאבי ספרות הריגול המודרנית. הוא השפיע רבות על הכותבים החשובים ביותר כמו ג'ון לה קארה, איאן פלמינג (ג'יימס בונד) וגרהם גרין, כמו גם על הבמאי אלפרד היצ'קוק.

ייחודם של ספריו של אמבלר היה בכתיבה שהוגדרה כ"פרוזה אלגנטית" מתובלת בהומור דק עד שחור, ובהתבוננות מנותקת משהו אל תוך עולמות אפלים של אינטרסים ומאבקי כוח, ופוליטיקה בינלאומית. הדמויות בספריו, שלרוב כלל אינן עוסקות בריגול למחייתן, נוטות להיות בלתי הרואיות בעליל - אך נקלעות בעל כורחן (או בשל מזל רע והחלטות גרועות) למצבי משבר קיצוניים שמהן עליהן להיחלץ, לרוב בכוחות עצמן. אמבלר אמר על גיבוריו שאין זה משנה מי הם ומה הרקע שלהם. "כל שהצטרך בכדי לתפקד כגיבור היה טפשות עמוקה בשילוב עם תושיה על-אנושית ואצבעות ידיים בלתי שבירות."

אמבלר גם בלט בריחוק מפטריוטיות רגשנית שהייתה אופיינית לכתיבת רבים מקודמיו, למרות (או בגלל?) שעסק בכתיבת והפקת סרטי תעמולה בריטיים בזמן מלחמת העולם השנייה.

כבר ב-1943 הפיק אורסון וולס סרט על פי "מסע אל לב הפחד" ואף שיחק בו. ספרים נוספים אף הם עובדו לקולנוע ולטלויזיה, כמו הסרט הנודע "טופּקאפּי" (המבוסס על הספר "אור היום") בכיכובו של פיטר יוסטינוב--שזכה באוסקר על תפקידו.

אריק אמבלר כתב מעל עשרים רומנים, סיפורים קצרים, אוטוביוגרפיה ותסריטים, וזכה בפרסים רבים. ספריו ממשיכים להימכר במהדורות חדשות גם כיום. הוצאת פינגווין מפרסמת מחדש את ספריו בסדרת Penguin Classics היוקרתית.

 

שם הספר:
מסע אל לב הפחד
מאת אריק אמבלר
תרגמה מאנגלית:
קטיה בנוביץ

Journey into Fear
by Eric Ambler

מהדורה ראשונה, מאי 2021
מספר עמודים: 215

פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה

עיצוב העטיפה: אמיר זלצר

מחיר מומלץ: 98 ₪


מסת"ב 978-965-560-044-5
דאנאקוד: 497-1223


שתפו ספר זה עם החבריםספרי חרגול ניתנים לרכישה ישירה באתר האינטרנט של הוצאת מודן ובכל חנויות הספרים המקוונות.