חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

חלוצה נלהבת המאוהבת עד כלות בברל כצנלסון ומצטיינת יותר בחדות המחשבה מאשר בעבודת כפיים; מייסדת כתב עת מהפכני לפועלות ומבקרת ספרות מלומדת ומושחזת; רעייתו של זלמן שזר, הנשיא השלישי של מדינת ישראל, שפרנס רכילות על יחסיו הרומנטיים עם רחל המשוררת ועם גולדה מאיר; אמא אומללה לילדה לקויה מאוד, המתייסרת ואינה מוצאת מנוח. אישה רבת פעלים שרבות נושאות אליה עיניים אך מבטה תמיד מושפל.

הרומן ההיסטורי הפועלות מגולל את עלילת החיים האינטימיים של רחל כצנלסון-שזר, המאור הגדול של העלייה השניה, מזריחה ועד לדעיכה. סיפורה של הדמות הנערצת בחוגי הספרות העברית המתחדשת שזור בסיפוריהן של חברותיה לדרך החתחתים, שותפותיה למפעל ספרותי ועיתונאי חלוצי שביקש להעניק במה לקולותיהן של נשות העלייה השנייה והשלישית.

בין היוצרות שלוקחות חלק בעלילת הרומן אפשר למצוא כותבות כדבורה דיין, אווה טבנקין ובתיה ברנר, אשר למרות כשרונן הגדול נודעו – ממש כרחל עצמה – בעיקר בזכות הגברים בחייהן שהכזיבו ואיכזבו. בתפקיד אורחת הכבוד מפציעה גם רחל המשוררת, שאיתה יש לרחל כצנלסון חשבון נוקב.

הפועלות, ספרה השביעי של נילי לנדסמן (מחברת הרומנים "נערתו", "הרומן הרומנטי שלי", "בטוב וברע" ו"הבת האובדת"), מתבסס על תחקיר מעמיק אך מרשה לעצמו הפלגות דמיון שחותרות למעמקי הדמויות וגורלן.

 

שם הספר: הפועלות
שם המחברת: נילי לנדסמן

עורך: אלי הירש
מהדורה ראשונה, מאי 2024
מספר עמודים: 236
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
על העטיפה:
איור מאת ירמי אמסטר
עיצוב עטיפה: ירמי אמסטר

מחיר מומלץ: 92 ₪
מסת"ב 978-965-560-058-2
דאנאקוד: 497-1237


שתפו ספר זה עם החבריםספרי חרגול ניתנים לרכישה ישירה באתר האינטרנט של הוצאת מודן ובכל חנויות הספרים המקוונות.