חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

ביקורות וקישורים

"ספר שכולו מפגן של הומור משובח המתבונן באירוניה על ספרים, סופרים, מלים וקוראים... הייתי ממשיך לצטט בהנאה מתוך רשימות הומוריסטיות קצרות אלה, שבהן באות לידי ביטוי נימים של רצינות מכוונת לגמרי, אבל חבל לי לקלקל את ההנאה המזומנת למי שיקחו לידם את הספר הזה."
מיכאל הנדלזלץ, הארץ (ספרים) 28/12/05  » לכתבה המלאה

"76 הטקסטים חדי המבט, רבי החן, שופעי התרבות, ההומור והחסד שבספר, כתובים כאילו נאמרו בשיחה אגבית בין ידידים. אבל למיני-מסות השנונות והמשכילות האלה, המשוחררות מכל פוזה פסאודו-אינטלקטואלית, יש איכויות של ספרות יפה ומענגת באמת. "
ראובן מירן, הארץ (גלריה), 22/12/05  » לכתבה המלאה

"גדולתה של שימבורסקה כמסאית טמונה בחשיבתה המרעננת על שאלות הרות-משמעות... היא עושה זאת בחן, בחיוך, כאילו בדרך אגב. מגע הקסם של הכותבת, המוליד מסות חינניות, מעוררות מחשבה ודמיון, הוא בראש ובראשונה פרי של חוכמה וכישרון פיוטי... ראוי שנקוד קידה בפני המתרגם המוכשר, שהשכיל לצקת את המקור לעברית בהירה, גמישה ועשירה."
דויד פישלוב, ידיעות אחרונות (ספרות), 16/12/05

"ויסלבה שימבורסקה... כתבה בחוכמה ובחן רב על ספרים, על ספרות ועל החיים... הנושאים רבים ומגוונים, ואפשר לצטט בלי סוף מדבריה החכמים והמשעשעים על כל מה שעיניה נופלות עליו."
שמעון בוזגלו, מעריב (ספרות וספרים), 16/12/05

"התבוננות שהיא כל כולה ביטוי לכנות, חוצפה, פואטיות, הומור ואנושיות... 'קריאת רשות' מכיל עשרות רשימות שהן פיוט בפרוזה עיתונאית. למעשה, כל תגובה מצד מבקר ספרותי כמוני נראית מולן דהויה ומגומגמת."
יקיר בן-משה, טיים אאוט, 08/12/05

"הפרוזה רבת היופי של שימבורסקה הוא המשך ישיר לשירתה. שוב ושוב קוראים ברשימותיה פסקאות רבות יופי... רפי וייכרט תרגם יפה והוסיף אחרית דבר נבונת טעם."
מנחם בן, NRG 02/12/05

כעבור יומיים אני עולה לקומה הרביעית בבניין האפרורי, שעליו הצביע הנהג. ויסלבה שימבורסקה פותחת לי את הדלת בנזיפה על מלבושי הקל ומציעה לי "בגד חורף ראוי", שלא אקפא. "אין דבר, תחזירי לי בישראל," היא אומרת, "ובינתיים, איזה ויסקי?" היא שואלת בעליצות של נערה. אני מסתפקת בתה, היא לוגמת ויסקי. "זן משובח," היא אומרת בקריצה שובבה.
מירי פז מבקרת אצל שימבורסקה, כתבה וראיון, ידיעות אחרונות ו- YNET
05.12.04
 » לכתבה המלאה

 

שם הספר: קריאת רשות
שם המחברת:
ויסלבה שימבורסקה

Lektury Nadobowiazkowe
by Wislawa Szymborska

תרגם מפולנית: רפי וייכרט
מהדורה ראשונה, נובמבר 2005
מספר עמודים: 175
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
על העטיפה:
דיוקן המחברת מאת יוהנה הולנדר
עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 84 ₪
מסת"ב 965-7120-64-0
דאנאקוד: 497-1075


שתפו ספר זה עם החברים