חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

ביקורות וקישורים

"הכתיבה של אריה כספי היא מופת. יש, והיו, מלבדו עיתונאים טובים בישראל, אחדים מבריקים ומרשימים, אבל מכספי אפשר ממש ללמוד איך לכתוב. הכתיבה של כספי מעמידה סטנדרטים גבוהים של יושרה, אכפתיות ופיכחון, בסגנון פשוט ובהיר, וקוראת לנו, מחמירה ונדיבה, לעמוד בהם (רק לעתים רחוקות עולה הדבר בידינו). בז'אנר המאמר, או המסה הקצרה, כתיבתו בולטת באיכות מזהירה של תוכן ושל צורה... בצד התוכן, אין היום כמו כספי כופר, מערער ומנער."
ארנה קזין, הארץ (ספרים) 19/09/07  » לכתבה המלאה

"מתברר שנייר עיתון הוא לא רק עטיפה לדגים. לפעמים כתובים שם דברים מעניינים. לפעמים הדברים הללו עומדים במבחן הזמן. לפעמים הדברים הללו ראויים לעיון הרבה מעבר ליום שלאחר כתיבתם. אבל כדי לא להיות רק נייר עיתון צריך להיות עם איכות ברמה של כספי. ואת זה, צריך להודות, יש רק ליחידי סגולה."
בן-דרור ימיני, מעריב, 17/08/07

"קריאה ברשימות של כספי מלפני חמש שנים ויותר היא לא פחות ממצמררת... במשך שנים ניהל כספי מאבק עיקש נגד פירוק מדינת הרווחה ונגד ההפרטה במאמרים גדושים בעובדות ובנתונים מספריים שחשפו את הקפיטליזם הדורסני במערומיו. את המשבצת הזאת בכלי התקשורת לא הצליח שום כותב למלא מאז מותו של כספי ב-2003."
ההמלצה היומית, YNET, 14/08/07  » לכתבה המלאה

"כמו הנער ב'בגדי המלך החדשים', אריה כספי היה היחיד בעיתונות שהעז לזעוק בגלוי - המלך עירום. רשימותיו, ב'כותרת ראשית' ובעיקר ב'הארץ', חשפו את הנזק הבלתי-הפיך שנגרם לחברה הישראלית בשל השתעבדותה לכלכלת השוק. בכתיבה נוקבת, אמיצה, וביושר מוחלט, בלי הנחות לאיש, הוא הזהיר מפני קיפוח השכבות החלשות והזנחתן, התפרקות המדינה מאחריותה, כליה ונכסיה, ומפני התהום הנפערת בין עשירים לעניים, בין חזקים לחלשים, בין מרכז לפריפריה. רשימותיו של כספי נקראות כאילו נכתבו היום: הכרטיס הצהוב שהוציא למדיניות ממשלות ישראל בשנות ה-80' וה-90' הפך בינתיים לכרטיס אדום."
נחום ברנע

"הספר מעורר את החשק לנחש מה היה אריה כספי כותב ביום שישי הקרוב. זו הייתה בוודאי תובנה מפתיעה ואמיצה, שכה מעט מאיתנו מחוננים להעלות על הדעת."
אריאל רובינשטיין

 

שם הספר: חזקים על חלשים
שם המחבר: אריה כספי

עורכים: עמיחי גור, נחום יהושע
מהדורה ראשונה, יולי 2007
מספר עמודים: 332
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
איור העטיפה: עמוס בידרמן
עיצוב העטיפה: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 84 ₪
מסת"ב 978-965-7120-99-6
דאנאקוד: 497-1107


שתפו ספר זה עם החברים