חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

ביקורות וקישורים

"בעונג גדול, בהשתאות מהמפעל הענק שהותיר דן צלקה המנוח, קראתי שוב את "אלף לבבות", בגירסתו הערוכה מחדש... "אלף לבבות" היה הספר האחרון שנכתב כאן באופק תרבותי כשל טשרניחובסקי, מתוך כבוד ואהבה לתרבות האירופית בכללותה, מתוך הבנה והיכרות אינטימית עם מוראותיה אבל גם עם נפלאותיה."
אריאנה מלמד, ynet, 20.7.08  » לכתבה המלאהמתוך הביקורות על המהדורה הראשונה, 1991:

"הספר לא עוזב אותי... משהו שעוד לא היה כמוהו... גם רומאן, גם אנציקלופדיה, אבל גם מדיטציה וגם הארה... רומאן היסטורי ענק, מן המורכבים ביותר שקורא הספרות עשוי לפגוש, כש'מלחמה ושלום' ו'זכרונות אדריאנוס' נלקחים בחשבון... הצד ההיסטוריוסופי שמציג הספר הזה הוא לא פחות ממדהים. זה אולי הרומן ההיסטורי החכם ביותר שקראתי... אחד הספרים הגדולים והחכמים ביותר שיש, ובתוך הרנסנס הספרותי המתרחש כאן יש בו באמת גם משהו מן הרנסנס ההוא."
אריאל הירשפלד, הארץ

"רומן חכם, מורכב, אך גם קריא והדור."
אמנון נבות, צומת השרון

"נדמה שאין עוד סופר ישראלי שהיה יכול להעניק מידה גדולה כזו של חיות לבית-חולים בסמרקנד ולפציינט הקוריאני שבו, המהלל את סטלין, לארמון אצילים מתפורר בפולין, למאורתו של מתבודד תמוה בירושלים של שנות העשרים, לשיחות בטלות עם ביאליק. התוצאה היא רומן שהוא מסע למחוזות אחרים של הרומן. עם כל הכפירות האפשריות, צלקה מייצג בכתיבתו כאן אופציה שנדחתה על-ידי בני המקום, וקד קידות ספרותיות בפני אוסף גדול של מעצבי-תפיסה, מפרוסט ועד ורפל, מניטשה ושפנגלר ועד לאקאן. התוצאה עלולה היתה להיות טרקטט משמים. לא כך בעט האמן של צלקה. ברישומים המהירים שלו יכולים הקוראים לשוט על פני הריאליה הנרקמת כאן בעושר פרטים, באלפי התבוננויות קטנות, גם מבלי לתת את הדעת לכובד האידיאי. הספר ראוי לכמה וכמה קריאות..."
אריאנה מלמד, חדשות

"רק אחת לכמה שנים נדפס אצלנו רומאן שמחדש חידוש גדול בתחום התוכן והצורה, רומאן שמעניק הרגשה של פריצת דרך חדשה לכתיבה הספרותית. אני דולה מן הזיכרון רומאנים אחדים כאלה: 'ימי צקלג' לס. יזהר... 'זכרון דברים' ליעקב שבתאי... 'אלף לבבות' מעניק לנו גם הוא חווית חידוש מרעננת כזו. הישגו של צלקה ב'אלף לבבות' כה מרתק וכה מענג, שאילו היה עלי לציין יצירה הראויה בשנה זו לאחד מהפרסים הספרותיים החשובים שמוענקים אצלנו לסופרים - היה דן צלקה המועמד הראוי מכולם בזכות 'אלף לבבות'... לאחר 'אלף לבבות' יהיה קשה לכתוב כפי שכתבו קודם לו. וזו סיבה נכבדה למדי לזכות אותו בהערכה שהוא ראוי לה."
יוסף אורן, מאזניים

"'אלף לבבות' הוא בבחינת המשך למסורת הפרוזה והרומן הרוסי הגדול. זו פרוזה שאין לה המשך של ממש ברוסית וברוסיה עצמה. 'אלף לבבות' הוא המקבילה של היום לרומנים של טולסטוי וטורגנייב, ומבחינות מסוימות אף עולה עליהם. רבות ספדו לרומן הכתוב ברוח הרומנים הרוסיים הגדולים, בעוד שדווקא לרומנים במסורת פרוסט וג'ויס, שהם למעשה כספר חתום לקורא מן השורה, אבל מפרנסים בכבוד חוקרי ספרות, הייתה עדנה. והנה בא ספרו של דן צלקה להפריך סוג כזה של כתיבה. 'אלף לבבות' הוא רומן זורם שספג את כל הלקחים של הרומן הרוסי במאה ה-19 וה-20. אין זה רומן 'רוסי לתיירים', אלא רומן רוסי משיעור קומתם של טולסטוי ודוסטוייבסקי, אבל אין הוא כאחד משניהם - אלא הואדן צלקה. סופר הכותב עברית נפלאה וחופשית לגמרי בלא להסתכל הרבה אחורנית."
דמיטרי סגל, על המשמר

 

שם הספר: אלף לבבות
שם המחבר: דן צלקה

עורך: אלי הירש
מהדורה ראשונה ראתה אור בהוצאת עם עובד,
תשנ"א-1991
מהדורה חדשה ומתוקנת,
יוני 2008
מספר עמודים: 728
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
על העטיפה: טיטאניק, 1912, צלם אלמוני
עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 98 ₪
מסת"ב 965-7120-75-6
דאנאקוד: 497-1084


שתפו ספר זה עם החבריםספרי חרגול ניתנים לרכישה ישירה באתר האינטרנט של הוצאת מודן ובכל חנויות הספרים המקוונות.