חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

ר. קראמב, המאייר והקומיקסאי הגדול, מספר מחדש את ספר בראשית בדרך כנה ביותר ומרגשת להפליא. קראמב, שתכנן מלכתחילה לכתוב ולאייר ספר המבוסס על סיפורם של אדם וחוה, מצא את עצמו כל-כך מרותק על-ידי שפת התנ"ך, "טקסט כל-כך נפלא וכל-כך מוזר שבעצם מתבקש לאייר אותו", שהחליט להוציא מתחת ידיו פרשנות מצוירת לספר בראשית כולו.

קוראים מכל הסוגים - מעריצי קראמב, אוהבי קומיקס ואפילו אנשים מאמינים - יכולים עכשיו ליהנות מתובנות חדשות על הסיפורים המחרידים, הטראגיים ואפילו העסיסיים האלה. קראמב משתמש ברמזים מתוך הטקסט עצמו, מקלף שכבות של פרשנויות תיאולוגיות ומחקריות שהאפילו על הסיפורים הדרמטיים ביותר של התנ"ך ומציג את גיבורי העלילה המקראית באור חדש. הוא לא מותיר דבר לדמיון - מהנחש בגן-עדן, זוחל כמעט אנושי שנראה כמו יצור מסרט מדע בדיוני, דרך יעקב, "מין טיפוס דכאוני שלא עושה רושם של מישהו אמיץ במיוחד", ואחיו עשיו, "ברנש מחוספס ועצבני", דרך אשתו של אברהם, שרה, מושכת יותר מרוב הנשים בנות התשעים, וכלה באלוהים עצמו, "דמות שמזכירה את צ'רלטון הסטון עם שיער לבן ארוך וזקן שופע".

ספר בראשית המאויר בידי ר. קראמב, תולדה של חמש שנות עבודה מאומצת, הוא מארג של סיפורים ופרטים עשויים ביד אמן, שמביאים לידי ביטוי את המגוון המדהים של כשרונו האמנותי של מאייר גדול.

 

ספר בראשית
איורים: ר. קראמב

The Book of Genesis
by R. Crumb

מהדורה ראשונה, נוב' 2010
מספר עמודים: 221

פורמט: 20.5X27 ס"מ
כריכה: רכה
עיצוב המהדורה העברית והעטיפה: תמיר להב־רדלמסר

מחיר מומלץ: 118 ₪
מסת"ב 978-965-13-2146-7
דאנאקוד: 497-1151
שתפו ספר זה עם החבריםספרי חרגול ניתנים לרכישה ישירה באתר האינטרנט של הוצאת מודן ובכל חנויות הספרים המקוונות.