חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה

» על ההוצאה
הוצאת חרגול נוסדה ב-1998 על-ידי דן דאור ויהונתן נדב. מאז הספר הראשון, 'הנזיר והפילוסוף' מאת ז'אן-פראנסואה רוול ומאתייה ריקאר, ראו בה אור עד היום קרוב ל-200 ספרים.

בשנת 2003 הצטרף להוצאה אלי הירש כעורך המקור של ההוצאה ושל סדרת הפרוזה העברית חרגול פלוס. מהוצאה קטנה שפועלת מהבית הפכה חרגול להוצאה מן השורה המוציאה לאור כעשרים כותרים חדשים בשנה. חרגול מוציאה בעיקר ספרות יפה וספרי עיון, מקור ותרגום, והיא מחויבת לאיכות של כתיבה, תרגום, עריכה ועיצוב.

מינואר 2006 ועד סוף אפריל 2013 פעלה הוצאת חרגול בשיתוף פעולה עם הוצאת עם עובד. מ-1 במאי 2013 היא מתחילה לפעול במתכונת זהה עם הוצאת מודן. במסגרת זו תמשיך הוצאת חרגול לפעול כחברה עצמאית וכמערכת עצמאית. כל ספרי חרגול ייצאו תחת שמותיהן וסימניהן המסחריים של שתי ההוצאות. הוצאת מודן תפיץ ותשווק גם את ספרי חרגול הקודמים.

» פרטים להתקשרות        » רכישת ספרים

» עבודה בחרגול

» כתבו עלינו:
הוצאת חרגול מתגלה שוב, גם בספר הזה [אמיטאב גוש, 'בארץ עתיקה'], לא רק במוצרים המוגמרים שלה (ספר כזה דורש עריכה קפדנית, מדעית ולשונית), אלא גם בעצם היכולת לגוון את ספריה ולהיות כתובת ל"כל שעה". למן ספרים "קלילים" בעלי רמה, ועד לספרים "כבדים", שאינם חלולים מרוב חשיבות עצמית.
יצחק לאור, הארץ תרבות וספרות 03/02/06  » לכתבה המלאה

הכי טוב שיש: ההוצאה המצטיינת הזוכה לתואר היא הוצאת "חרגול", שמסיימת ומתחילה את השנה היהודית עם יבול מכובד של פגיעות מדויקות ומרעננות... נכון להיום, חרגול היא הוצאה שאם תיקחו ליד אחד מספריה, סיכוייכם לטעות קלושים.
נועה מנהיים, ynet, 5/9/2002  » לכתבה המלאה

חרגול עשתה בשנה האחרונה מעבר חלק ונטול מהמורות מהוצאת נישה איכותית וקטנה להוצאה בינונית שלא איבדה את תו התקן שלה, עם פרס ספיר אחד בכיס (לדן צלקה), תגליות מרתקות בתחום ספרות המקור (תמר גלבץ, אלון חילו) וסדרה חדשה ומוצלחת, "חרגול +", בניצוחו של העורך אלי הירש.
נעה מנהיים, עיתון תל-אביב 15/9/2004  » לכתבה המלאה

ביער של הוצאות ספרים, דווקא העצים הדקים מרשרשים: דווקא הוצאות הספרים הקטנות והבינוניות מוציאות לאור את הספרים החדשניים, המסקרנים ועתירי-הסיכון... כך לדוגמה פרסמה הוצאת חרגול השמאלנית את 'עד כאן: עדויות של סרבנים' ואת 'חורף בקלנדיה' מאת ליה נירגד, אך גם ספרי איכות בתחום הספרות היפה כמו 'בסימן הלוטוס' ו'ספר האלף-בית' של דן צלקה, זוכה פרס ספיר לשנת 2004.
חבצלת פרבר, מקור ראשון, 29/09/04  » לכתבה המלאה

הבה ונודה בקיומנו של משבר-תרגום רציני במחוזותינו: איכותם של רוב התרגומים שיוצאים לאור בישראל הולכת ופוחתת. שתי הוצאות ספרים יש לנו, שבהן מתאמצים לשמר איכויות גם בימים קשים: "עם עובד" הוותיקה ו"חרגול" החדשה מצטיינות בזה.
אריאנה מלמד, ynet, 6/1/2005  » לכתבה המלאה

...הוצאת חרגול, ההולכת ומתבלטת כהוצאה החדשה, המבטיחה והאיכותית של השנים האחרונות, מנותקת משיקולי ההתאבנות של ההוצאות הגדולות יותר וחפה מכוונות כלכליות התאבדותיות של הוצאות קטנות אחרות שכוכבן דעך ושסופריהן נאלצים לממן את יצירותיהם מכיסם.
ג'ק פאבר, וואלה, 25/10/04  » לכתבה המלאה

מכתבים לפסיכולוג שלא יישלחו לעולם, המצטרפים ליומן-רומן מטלטל, מחלחל, מצחיק עד אימה. כל מטלה יומיומית הופכת לאתגר הרה גורל, וכל מגע אנושי לאירוע קוסמי. ספר עמוק, תזזיתי ושנון, שדווקא בזכות האירוניות המזוקקות שלו מצליח להתמודד עם רגשות סבוכים במיוחד: חרדה, אהבה, כעס, תאוות חיים ופחד מוות, והכל בעברית סמיכה, אנינה ומחשמלת, שטרם נכתבה כמוה.

בזמן הקרוב לא מתוכננים אירועים.

אתם מוזמנים להצטרף
למועדון חרגול ולקבל בדוא"ל מידע על אירועים עתידיים וספרים חדשים.